Szkoła Podstawowa w Byszycach

SP BYSZYCE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

Print PDF

Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim”.

W dniu 01.04.2022 odbył się w naszej szkole konkurs „Pięknego Czytania w Języku Angielskim” zorganizowany przez nauczyciela języka angielskiego dr Annę Kostrzewa.

Czytanie ze zrozumieniem jest niezmiernie ważną praktyczną umiejętnością, która pozwala uczniom na zdobywanie i poszerzanie wiedzy, utrwalenie leksyki i poznanie nowego słownictwa oraz stwarza możliwość bycia samodzielnym w nowych sytuacjach językowych. Głośne czytanie poprawia wymowę i intonację oraz płynność i tempo czytania.

Konkurs „Pięknego Czytania w Języku Angielskim” był konkursem dwuetapowym przeznaczonym dla uczniów klas IV-VI oraz klas VII-VIII. W klasach odbyły się etapy klasowe wyłaniające 2 reprezentantów danej klasy, a następnie zostało przeprowadzone finalne przesłuchanie uczestników konkursu. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas IV-VIII

Teksty o zróżnicowanym stopniu trudności podzielone były na dwie grupy dla uczniów klas IV-VI (trzy teksty do wyboru) i uczniów klas VII-VIII (trzy teksty do wyboru). Na prezentację tekstu uczeń miał 2 minuty. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwało trzyosobowe jury w składzie: dr Anna Kostrzewa, mgr Anna Roch-Podkowa i mgr Małgorzata Kaczmarczyk.

Oceniane były następujące elementy: poprawność wymowy, interpretacja tekstu oraz płynność czytania.

Dla laureatów konkursu przewidziano pamiątkowe dyplomy i nagrody.

 

Lista uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Pięknego Czytania w Języku Angielskim”:

 

W klasach VII-VIII:

 

  1. Natalia Strzałkowska

  2. Cezary Chudaszek

  3. Zofia Stańczykiewicz

 

W klasach IV-VI:

 

  1. Aleksander Surma

  2. Gabriela Chudaszek

  3. Bartosz Pitala

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i doceniamy trud włożony w przygotowanie do konkursu. Wasze zaangażowanie sprawiło, że konkurs stał na wysokim poziomie, a wyłonić zwycięzców nie było łatwo.

 

Nasza szkoła

Aktualne terminy

Brak wydarzeń

Wyszukiwanie wydarzeń


Kalendarz wydarzeń

alternative

MiniNews

Rekrutacja do Przedszkola

Rekrutacja do Przedszkola

Link do rekrutacji do przedszkola: https://naborp-administracja.vulcan.net.pl/wieliczka/default.as...
Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Wybory rozstrzygnięte, mamy wspaniały Samorząd Uczniowski, czekamy na spełnienie obietnic wyborczych. Samorząd...

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
17 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak